Romance 

Rrjet
Liste
 • “Një me ty”, një roman jashtëzakonisht prekës dhe joshës, është finalja e shumëpritur e sagës “Crossfire”, një histori e zjarrtë dashurie, që ka bërë për vete miliona lexues në mbarë botën. 

  1 200 L 1 080 L
 • Ambra është njëzet e nëntë vjeçe, ka pasion librat dhe kuzhinën dhe një karrierë të shkëlqyer në Nju Jork. Një telefonatë e papritur do ta detyrojë të braktisë Amerikën për t’u kthyer në vendlindjen e saj, në Itali. 

  1 100 L
 • Në librin e saj të katërt, Daria Bignardi na sjell një histori të fshehtë. Si mund të jetë dashuria, njëkohësisht forca më krijuese dhe ajo më shkatërrimtare? Çfarë jemi të gatshëm të humbim për dashurinë, çfarë jemi të gatshëm të rrezikojmë? A është e mundur që lumturia e plotë të shfaqet vetëm atëherë kur të pushton hidhërimi absolut? 

  1 000 L
 • Për tridhjetepesë vajza, përzgjedhja është mundësia e vetme në jetë.Mundësia për t'u ngjitur në botën e fustaneve vezulluese dhe bizhuterive të paçmuara. Për të jetuar në një pallat dhe për t'u ndeshur për zemrën e Princit Makson.

  1 000 L
 • Një histori prekëse dhe frymëzuese e vendosur në Birmani, e cila zbulon një dashuri të mbushur me vështirësi dhe pasion, që do t’ju rikthejë besimin te fuqia e dashurisë për të lëvizur malet.

  700 L
 • Alisa dhe Gabrieli nuk kanë asnjë kujtim nga nata e shkuar...…por as e kanë harruar atë.

  1 000 L
 • Një histori prekëse për gjithë ato femra që janë ndier të krahasuara me të paarritshmen nënë dhe për gjithë ata meshkuj që kanë ndier vargonjtë e pushtetit mëmësor.

  1 200 L
 • “Letra e harruar” është një libër i mbushur me ndjenja, është një histori dashurie pasionante, por sidomos një himn për leximin, si një nga çastet më të bukura shoqërore që mund të provojë njeriu.

  1 000 L
 • Si mund ta njohësh dikë që nuk e ke takuar kurrë?Aksidenti i ka tronditur jetën dhe i ka shkatërruar martesën. Xhojzi Konvei është gjallë falë një transfuzioni të gjakut. Por fenomene të çuditshme fillojnë të ngjasin. 

  1 000 L
 • Sa keq une u zhvesha ne banje dhe, kur t’u afrova, ti ishe I kuq flake, nuk te kujtohet? Madje te thash: “Shikoje pjeshken time”. Nuk te kujtohet qe deshe te shuanim driten dhe beme dashuri ne erresire? Kjo gje m’u duk mjaft e sjellshme dhe e respektueshme nga ana jote. Nuk te kujtohet fare?

  600 L
 • Është mbrëmje maji, kur në pallatin Soljano - ndërtesa e shtatëqindtës e dinastisë së koralarëve të Kullës së Grekut - bie telefoni. E gjithë familja është mbledhur në tryezë për të ngrënë drekën...

  1 200 L
 • I ulur prane saj ne stolin e ngushte te jahtit, papritmas, si e terhoqi nga vetja dhe e puthi ne buze. -Te dua,- tha thjeshte ai. –Veçse nuk jam I siurt se ne… se une jam I pershtatshem per ty. Jam shume me I madh se ti, por edhe jeta qe kam bere perpara teje, nuk ngjan fare me te gjitha ato, me te cilat je mesuar ti, por...

  1 400 L
 • Heren e dyte gjithçka u zhvillua ndryshe. Pasioni i tyre nuk u shua aspak dhe nuk e humbi forcen, por nese heren e pare te kujtonte flaken e vrullshme e te ndritshme te nje fishekzjarri, tashme ajo ishte nje flake e shtruar dhe e fuqishme, ne sproven  e se ciles kaliteshin e shkriheshin ngadale trupat e tyre, kurse shpirtrat shnderroheshin ne nje te vetem.

  1 400 L
 • -Oh, sa mire, Tanja… Qendruan te shtrire keshtu deri ne agim. Ajo u kujtua se duhej te largohej fshehurazi qe askush te mos e pikaste. Sa e urrente çastin e largimit qe afrohej me shpejtesi!

  1 600 L
 • Heili dhe Skarleta kanë qenë shoqe të ngushta prej shumë vitesh – duke balancuar njëra-tjetrën në mënyrë të përsosur: Heili e qetë dhe e mbyllur, ndërsa Skarleta e hedhur dhe mjaft sociale – deri në verën kur ato mbushën 16 vjeç.

  1 000 L
 • NJU JORKU I VITIT 1899.DY TË PANJOHUR.NJË FAT.Havaja është golem, një krijesë e bërë nga balta, e sjellë në jetë nga një rabin i mallkuar përmes librave magjikë. Kur zotëria i saj vdiq në anije gjatë lundrimit nga Polonia, ajo mbërriti e vetme në Nju Jork, më 1899.

  1 000 L
 • Shihni botën e Pesëdhjetë Hijeve të Greit tashmë me sytë e Kristian Greit. Me fjalët e Kristianit, përmes mendimeve, reflektimeve dhe ëndrrave të tij, E L James ofron një këndvështrim të ri mbi dashurinë që ka magjepsur miliona lexues në të gjithë botën.

  1 500 L 1 350 L
 • “Kështu është, mësjë, apo jo? Mund të pyeste taksistin. Mund të hapte dritaren e makinës dhe të pyeste kalimtarët, të bërtiste Idetë, të paktën idetë, a do të jetojnë më gjatë se ne?”Moraldi, që ka mbërritur në Torino për një sesion provimesh, zbulon se ka ngatërruar valixhen me një të panjohur.

  700 L
 • Fillimisht Veronica Roth nisi ta shkruante Divergjenten nga perspektiva e Tobias Itënit, një djalë nga Vetëmohuesit, që përjetonte tensione të forta me të atin dhe që donte të çlirohej nga grupimi i tij. Pas tridhjetë faqesh ngeci, sepse rrëfimtari nuk i dukej i përshtatshëm për historinë që donte të tregonte. 

  900 L 810 L
 • Tri shoqe të lidhura nga një miqësi e vërtetë që në bankat e shkollës. Niki është vajza e një miliarderi, e cila kërkon dashuri dhe vëmendje nga i ati; Tori, e mbytur nga pesha e kujtimeve, është në kërkim të vetvetes; Kerin është e varfër, me një familje të çoroditur, por me një inteligjencë dhe vullnet të përkryer.  Tri mike te ngushta..dhe nje grua...

  1 200 L

Katalog

Autori v

Na ndiqni në Facebook