Autorët

Shtëpitë Botuese

Postimet më të fundit

  • Ritualet ditore të shkrimtarëve të... 2014-10-20 09:43:04 Kafeja është gjëja e parë që dua kur hap sytë në mëngjes. Dhe jo vetëm unë, mëngjeset përgjithësisht janë të vështira. Megjithatë, siç do ta...
  • Në kujtim të Migjenit, poetit modern... 2014-10-13 10:01:34 “Luli i vocërr” është pjesa e parë që kam lexuar nga Migjeni. “Gojët e shqyera” të këpucëve të Lulit   më kanë përndjekur qysh atëherë. Në...
  • Ben Blushi fiton Çmimin Europian për... 2014-10-10 09:02:34 Ben Blushi ishte mes fituesve të këtij viti të Çmimin Europian për Letërsinë, të dhënë në panairin e Frankfurtit. Këtë çmim, i pari për një...
Shiko të gjithë postimet

Leximi i dorës

Leximi i dorës


800 L

MË TREGO Ç’DUAR KE...
TË TË THEM CILI JE
Arti i leximit të dorës jo vetëm që është një nga format më të vjetra të thënies së fatit, por është edhe një analizë karakteri mjaft më e thjeshtë nga sa keni kujtuar deri tani. Nuk përdoren as letra, as monedha e as tabela planetësh – vetëm dora dhe njohuritë që përmban ky libër. Në këtë udhërrëfyes të plotë dhe të ilustruar të autorit të njohur Riçard Uebster, do të mësoni për kuptimin e:

Vijave të mëdha dhe vijave të vogla
Formës së dorës
Gjatësisë së gishtave
Shenjave dhe parregullsive
Maleve të pëllëmbës
Thonjve
Shkëputjeve të vijave
Formës së lëkurës
Shenjave të gishtave
Vijave të degëzuara

Serioz apo kureshtar qoftë interesi juaj, ky libër hap një botë të re për ju, miqtë dhe familjen tuaj, si dhe për të ardhmen tuaj!
Riçard Uebsteri (nga Zelanda e Re) udhëton në mbarë botën duke folur e duke marrë pjesë në konferenca e takime rreth temave metafizike. Ftohet shpesh në emisione televizive dhe është autor i më tepër se tridhjetë librave.

Nuk ka akoma komente të lexuesve për këtë libër.

Ju duhet të jeni një përdorues i regjistruar që të mund të postoni komente për librat.

Shporta  

Shporta juaj është bosh

Transporti 0 L
Total 0 L

Paguaj