Femrat Shihe të zmadhuar

FEMRAT

Autori: Charles Bukowski

Botuesi: ARGETA LMG

978-9928-192-05-9

Faqe: 475

Viti i botimit: 20141 000 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Një nga romanet më të njohur të Bukovskit, subjekti i librit “Femrat” përqendrohet në jetën e shkrimtarit të alkoolizuar Henri Kinaski dhe marrëdhënieve të tij me femrat.

Pas dekadave të tëra me punë të dobëta e të paguara keq, Kinaski më në fund po shijon një lloj suksesi letrar. Në moshën 50-vjeçare, ai vazhdon të bëjë një jetë seksuale që do ta kishte zili edhe Kazanova vetë.

Një libër plot batutë dhe sinqeritet.

Titulli:Femrat
Autori:Charles Bukowski
Botuesi:ARGETA LMG
PërkthyesiVirgjil Muçi
Faqe:475
Botuar me:2014
Pesha:0.9 Kg