Vajza në rrjetën e merimangës Shihe të zmadhuar

VAJZA NË RRJETËN E MERIMANGËS

Autori: David Lagercrantz

Botuesi: DUDAJ

Faqe: 448

Viti i botimit: 2016

Vazhdim i Sagës Millenium të Stieg Larsson-it

Një nga librat më të mirë të vitit1 500 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

NPR-USA TODAY-O, THE OPRAH MAGAZINE – ESQUIRE

“Salanderi dhe Blomkvisti janë të parezistueshëm si gjithmonë…Fansat e çiftit të çuditshëm e joshës të romaneve moderne të verdhë të Stieg Larsson-it, nuk do të zhgënjehen.”

-Michiko Kakutani, The New York Times

Rrini të qetë ju adhurues të Lizbetë Salanderit – heroina jonë hacker pank, është në duar të sigurta.” -USA TODAY


Një hacker-e gjeniale, që përherë ka qëndruar në hije. Një gazetar me një prirje të theksuar ndaj rrezikut. Ajo është Lizbetë Salanderi, vajza me një tatuazh dragoi. Ai është Mikael Blomkvisti, kryeredaktori  së famshmes revistë investigative Millenium. Një natë, Blomkvisti merr një telefonatë nga një burim që pretendon të ketë marrë informacione vitale për ShBA-të nga një vajzë e re hacker. Blomkvisti, si gjithnjë në kërkim historish të reja, i kërkon ndihmë Salanderit. Ajo nga ana tjetër ka planet e veta. E kështu së bashku përfshihen në një botë të nëndheshme e të egër spiunësh, kriminelësh kibernetikë dhe punonjësish të qeverisë – disa prej të cilëve të gatshëm dhe të vrasin për të ruajtur sekretet e tyre.

Titulli:Vajza në rrjetën e merimangës
Autori:David Lagercrantz
Botuesi:DUDAJ
PërkthyesiAdrian Beshaj
Faqe:448
Botuar me:2016
Pesha:0 Kg