Ofertë! Spageti Shihe të zmadhuar

SPAGETI

Autori: Shtëpia Botuese

Botuesi: TOENA

978-99943-1-817-9

Faqe: 320

Viti i botimit: 2012

Ideale për dhuratë, sepse libri ka formën e një pakoje spageti dhe mbyllet me magnet.
Në këtë libër do të gjeni mbi 130 receta.1 500 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Këtu mund të gjeni me shumë se 130 receta të shijshme dhe të parezistueshme për të gjitha llojet e makaronave të gjata. Spagetit janë pa dyshim lloji makaronave më të njohura dhe më të përdorshme në gjithë botën. Si një ndër simbolet e Italisë, ato përbëjnë formën më klasike në të gjithë varietenë e madhe të makaronave dhe në kuzhinën italiane. Në këtë vëllim prezantohen dhjetëra receta me bazë spageti, por gjithashtu janë seleksionuar dhe salcat përkatëse për lloje të tjera makaronash të gjata, si janë p.sh.: linguine (makarona të gjata të petëzuara), bukatini (makarona të gjata me vrimë në qendër), ziti (forma e bukatinit, por më të trasha). Janë përfshirë dhe disa receta klasike, si p.sh.: linguine me pesto, me patate dhe fasule (nga Gjenova), bukatini amatriçane (nga Lazio), linguine karbonara (nga Roma), si dhe një seri recetash moderne.

Ju bëftë mirë!

Titulli:Spageti
Autori:Shtëpia Botuese
Botuesi:TOENA
Faqe:320
Botuar me:2012
Pesha:0.5 Kg