PRINCESHA - MË SHUMË SEKRETE

Autori: Jean Sasson

Botuesi: OMBRA GVG

Faqe: 328

Viti i botimit: 2016

Për fat të keq, Lindja e Mesme po digjet nga flakët, me dhunën ekstreme dhe luftën që ka përfshirë Sirinë, Irakun, Libinë dhe Jemenin, që u ka marrë jetën një numri të pafund njerëzish dhe kërcënon shumë të tjerë.
Në kohëra luftërash, goditjen kryesore të dhunës së burrave e përjetojnë gratë dhe fëmijët...1 000 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Për fat të keq, Lindja e Mesme po digjet nga flakët, me dhunën ekstreme dhe luftën që ka përfshirë Sirinë, Irakun, Libinë dhe Jemenin, që u ka marrë jetën një numri të pafund njerëzish dhe kërcënon shumë të tjerë.
Në kohëra luftërash, goditjen kryesore të dhunës së burrave e përjetojnë gratë dhe fëmijët.
Gratë që janë përdhunuar dhe kanë parë me sy dhunën ç’njerëzore, mbajnë mbi supe sekretet e tyre dhe janë të gatshme që t’i ndajnë momentet më të errëta të jetës vetëm me një grua tjetër. Të mos ju shkojë për asnjë moment në mendje se ato nuk janë kurajoze, përkundrazi, ato janë gra heroina që gjejnë guximin, edhe thjesht për të jetuar, për të marrë frymë. Po të ishte për ato, do të kishin britur me sa kanë në kokë nga maja e malit më të lartë, por kanë arsye që nuk e bëjnë këtë.

Ç’është më jetikja, ato po luftojnë me gjithë ç’munden, që fëmijët e tyre të vegjël të mos mbeten pa nënë.

Histori tronditëse të një botë të pa eksploruar plotësisht, libri i ri i shumë pritur nga Jean Sasson dhe Princesha “Sulltana”, zbulon çdo të thotë të jetosh çdo ditë me tmerrin në
Arabinë Saudite.
PENGUIN RANDOM HOUSE - AUSTRALIA

“Gra me çdo gjë përveç lirisë…”
DAILY MAIL

“Gozhdues”
PEOPLE MAGAZINE

“Një libër që nuk fokusohet vetëm në jetën e Princeshës dhe familjes mbretërore, por në mënyrën dhe trajtimin e grave në Arabinë Saudite - shumë prej të cilave-u është mohuar të drejtat më themelore të njeriut. Sekrete tronditëse”.
INDEPENDENT

Në ...”më shumë secrete për të ndarë”... Princesha Al-Saud dhe Jean Sasson zbulojnë se çfarë do të thotë të jesh grua sot në Arabinë Saudite.
BRAIN WORLD

Titulli:PRINCESHA - MË SHUMË SEKRETE
Autori:Jean Sasson
Botuesi:OMBRA GVG
PërkthyesiFjoralba Shahaj
Faqe:328
Botuar me:2016
Pesha:0.378 Kg