TË VRASËSH ZOGUN PËRQESHES

Autori: Harper Lee

Botuesi: OMSCA-1

978-99943-41-48-1

Faqe: 322

Viti i botimit: 2009

Kur nisi të shkruante Harper Lee ndoshta nuk e kishte menduar se në rrugën e saj do ta ndiqnin mijëra lexues. I pari dhe i vetmi roman i shkrimtares amerikane deri më sot, "Të vrasësh zogun përqeshës'1 000 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Pjesë nga libri

"Të vrasësh zogun përqeshës"ka fituar çmimin Pulitzer dhe është përkthyer në më shumë se dyzet vende të botës duke u shitur në më shumë se 30 milionë kopje; edhe filmi i bazuar në këtë roman është ndjekur nga një numër shumë i madhe shikuesish. Sipas një ankete të zhvilluar në bibliotekat e Amerikës është cilësuar romani më i mirë i shekullit të njëzetë.

Titulli:Të vrasësh zogun përqeshes
Autori:Harper Lee
Botuesi:OMSCA-1
PërkthyesiJorgji Qirjako
Faqe:322
Botuar me:2009
Pesha:0.36 Kg