skip to Main Content

Pa titull

Kur lotët e ҫdo nate faqet,buzët lajnë, Kur sytë kërkojnë sytë që lotët të thajnë, Kur zemra kërkon zemrën, ‘Mirëmëngjes’,-t’i thotë Ekziston ndjenjë më e madhe në botë? Kur STACION i ҫdo nate bëhet kujtimi, Kur VALIXHEN e jetës e mbush me lot vajtimi, Kur UDHETIMI i një ëndrre pritet…

Feniksi

Unë jam këtu dhe këtu nuk është askund në veçanti, Koha është lëng i ftohtë,rrjedh si një lumë. Dhe unë jam vetvetja si kurrë më parë Jam katër britma nga skajet e tokës: Bukuri,terror,e vërtetë,çmenduri, E humbas dhe e gjej rrugën time përsëri, Bëhem zjarri për të njohur zjarrin Kam…

Dëshirë

Ndonjëherë bëhem rob i pafaj i një çudie Dua të ndiej dhimbjen e botës që sherroset Dua të marr fjalët, lutjet e lotët me përgjërime T’i marr e t’i mbështjell thellë vetes që brengoset, Oh, dua të kuptoj më mirë se nga vjen kjo lodhje Nga vjen ky dëshpërim pa…

Jam gjallë…

Nanë, e di që tani kur kjo letër është në dorën tënde, unë amaneti yt jam shumë larg prej aty. E di Nanë, që nuk ke me besu,madje ke me mendu që është njëra nga shakatë e mija me telefon. Nanë, e di që kam lindur në kohën e duhur…

Plasaritje

Nese nuk e ke pare akoma djallin, shihu ne pasqyre. -C. A Kishin kaluar plot gjashte vjet qe kur dikush i kishte permendur per here te fundit Nikolas Panagakosin dhe ajo gati e kishte fshire nga mendja ate emer. Por shitesja e peshkut  e njohu dhe pa e menduar dy…

Pret e pret ky qytet…

Qyteti im i heshtur mban mend kur gëloje nën hare e gaz? Sot baret maskiliste që marrin jetë në ty numërojnë veç trak truket mbi trotuar. Sot ti qytet më dukesh bosh. Lulet që mbillnim çdo fundshkolle t'i thau i nxehti i verës. Trotuaret e shtruar rishtaz po fshijnë gjurmët…