Libra të ngjashëm
 • Udhëtimi i Parvanës
 • Një Botë me Përralla -1
 • Nxënësi i Ri në Shkollë
 • Rreth Hënës
 • Kronikat e Narnias : Karrigia e argjendtë
 • Kronikat e Narnias : Luani, Magjistarja dhe dollapi i rrobave
 • Kronikat e Narnies : Nipi i magjistarit
 • Kronikat e Narnias : Princi Kaspiani
 • Zemër si boja
 • Eja në Pushime me Magjistarin Blu 5
 • Don Kishoti i Mances
 • Lindushi parashutist
 • Vampiri i vogël, vëll 1
 • Aventurat e Çapaçulit
 • Aventurat e Capaculit në Azi
 • Bota e ngjyrave 1
 • Bota e ngjyrave 2
 • Ketri ndihmon shokun
 • Kronikat e Narnias : Beteja e fundit
 • Kronikat e Narnias : Djaloshi dhe kali
 • E bukura e dheut
 • Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
 • Bubllapushi
 • Princër dhe princesha, Vëll I
 • Kafshët e botës
 • Trupi im
 • Kopshti zoologjik i përrallave
 • Historia e Moglit
 • Maçoku, gjeli e dhelpra
 • Piktori i vogel qe bente mrekullira

AVENTURAT E DINPAKUT DHE TË SHOKËVE TË TIJ

Autori: Nikolai Nosov

Botuesi: SHBLSH e RE

978-99943-2-282-4

Faqe: 163

Në qytetin e luleve, Dinpaku futet në telashe. Në fillim ai është i bindur se dielli po bie dhe ia del të tmerrojë gjysmën e qytetit. Pastaj mendon t’I përkushtohet artit, poezisë dhe muzikës, por mungesa e talentit i acaron miqtë e tij, kështu që detyrohet të heqë dorë.Më vonë, Dinpaku përplas makinën dhe përfundon në spital.800 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Në qytetin e luleve, Dinpaku futet në telashe. Në fillim ai është i bindur se dielli po bie dhe ia del të tmerrojë gjysmën e qytetit. Pastaj mendon t’I përkushtohet artit, poezisë dhe muzikës, por mungesa e talentit i acaron miqtë e tij, kështu që detyrohet të heqë dorë.Më vonë, Dinpaku përplas makinën dhe përfundon në spital.

Titulli:Aventurat e Dinpakut dhe të shokëve të tij
Autori:Nikolai Nosov
Botuesi:SHBLSH e RE
Faqe:163
Botuar me:0
Pesha:0.38 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde