Xhejni Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Vogëlushja e Hënës së Gjashtë
 • Udhëtimi i Parvanës
 • Një Botë me Përralla -1
 • Nxënësi i Ri në Shkollë
 • Rreth Hënës
 • Kronikat e Narnias : Karrigia e argjendtë
 • Kronikat e Narnias : Luani, Magjistarja dhe dollapi i rrobave
 • Kronikat e Narnies : Nipi i magjistarit
 • Kronikat e Narnias : Princi Kaspiani
 • Zemër si boja
 • Eja në Pushime me Magjistarin Blu 5
 • Don Kishoti i Mances
 • Lindushi parashutist
 • Vampiri i vogël, vëll 1
 • Aventurat e Çapaçulit
 • Aventurat e Capaculit në Azi
 • Bota e ngjyrave 1
 • Bota e ngjyrave 2
 • Ketri ndihmon shokun
 • Kronikat e Narnias : Beteja e fundit
 • Kronikat e Narnias : Djaloshi dhe kali
 • E bukura e dheut
 • Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
 • Bubllapushi
 • Princër dhe princesha, Vëll I
 • Kafshët e botës
 • Trupi im
 • Kopshti zoologjik i përrallave
 • Historia e Moglit
 • Maçoku, gjeli e dhelpra

XHEJNI

Autori: L. M. Montgomery

Botuesi: OMSCA-1

Faqe: 240

Viti i botimit: 2017

Për aq kohë sa Xhejni mund të mbajë mend, ajo dhe e ëma kanë jetuar së bashku me gjyshen e saj të ashpër në një banesë të zymtë në Toronto.700 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Për aq kohë sa Xhejni mund të mbajë mend, ajo dhe e ëma kanë jetuar së bashku me gjyshen e saj të ashpër në një banesë të zymtë në Toronto. Xhejni gjithmonë besonte se babai i saj kishte vdekur, derisa ajo rastësisht mësoi se ai ishte gjallë e shëndoshë e mirë dhe jetonte në ishullin Princ Eduard. 
Asaj i lindi dëshira për ta parë atë… 
Si vijon më tej? Plot ngjarje në një verë të hareshme... 

Titulli:Xhejni
Autori:L. M. Montgomery
Botuesi:OMSCA-1
PërkthyesiViola Robo
Faqe:240
Botuar me:2017
Pesha:0.35 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde