Princi i vogël Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Vogëlushja e Hënës së Gjashtë
 • Udhëtimi i Parvanës
 • Një Botë me Përralla -1
 • Nxënësi i Ri në Shkollë
 • Rreth Hënës
 • Kronikat e Narnias : Karrigia e argjendtë
 • Kronikat e Narnias : Luani, Magjistarja dhe dollapi i rrobave
 • Kronikat e Narnies : Nipi i magjistarit
 • Kronikat e Narnias : Princi Kaspiani
 • Zemër si boja
 • Eja në Pushime me Magjistarin Blu 5
 • Don Kishoti i Mances
 • Lindushi parashutist
 • Vampiri i vogël, vëll 1
 • Aventurat e Çapaçulit
 • Aventurat e Capaculit në Azi
 • Bota e ngjyrave 1
 • Bota e ngjyrave 2
 • Ketri ndihmon shokun
 • Kronikat e Narnias : Beteja e fundit
 • Kronikat e Narnias : Djaloshi dhe kali
 • E bukura e dheut
 • Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
 • Bubllapushi
 • Princër dhe princesha, Vëll I
 • Kafshët e botës
 • Trupi im
 • Kopshti zoologjik i përrallave
 • Historia e Moglit
 • Maçoku, gjeli e dhelpra

PRINCI I VOGËL

Autori: Antoine de Saint-Exupery

Botuesi: DITURIA

Faqe: 104

Viti i botimit: 2017

Një histori që nuk njeh kohë, kushtuar të gjithë fëmijëve: fëmijëve të sotëm, atyre që kanë qenë dikur dhe atyre që nuk do të rreshtin kurrë së qeni të tillë... 600 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Princi i vogël është sot libri më i përkthyer nga gjuha frënge. Me një hijeshi të pazakontë, ai rrëfen historinë e një djaloshi, që lë planetin e tij të vogël për të udhëtuar nëpër botë, dhe njihet me sjelljet tekanjoze të të rriturve përmes një sërë takimesh të jashtëzakonshme... 
“Vetëm me zemër mund të shohësh qartë. Sytë nuk e shohin dot thelbësoren”, mendon ai dhe ky ndoshta është një nga mësimet më të bukura të princit të vogël.

Një libër që fiton zemrat e fëmijëve me historinë e thjeshtë, por plot me mesazhe të thella e të larmishme për të gjithë.

Titulli:Princi i vogël
Autori:Antoine de Saint-Exupery
Botuesi:DITURIA
PërkthyesiDiana Çuli
Faqe:104
Botuar me:2017
Pesha:0.22 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde