Olga prej letre Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Vogëlushja e Hënës së Gjashtë
 • Udhëtimi i Parvanës
 • Një Botë me Përralla -1
 • Nxënësi i Ri në Shkollë
 • Rreth Hënës
 • Kronikat e Narnias : Karrigia e argjendtë
 • Kronikat e Narnias : Luani, Magjistarja dhe dollapi i rrobave
 • Kronikat e Narnies : Nipi i magjistarit
 • Kronikat e Narnias : Princi Kaspiani
 • Zemër si boja
 • Eja në Pushime me Magjistarin Blu 5
 • Don Kishoti i Mances
 • Lindushi parashutist
 • Vampiri i vogël, vëll 1
 • Aventurat e Çapaçulit
 • Aventurat e Capaculit në Azi
 • Bota e ngjyrave 1
 • Bota e ngjyrave 2
 • Ketri ndihmon shokun
 • Kronikat e Narnias : Beteja e fundit
 • Kronikat e Narnias : Djaloshi dhe kali
 • E bukura e dheut
 • Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
 • Bubllapushi
 • Princër dhe princesha, Vëll I
 • Kafshët e botës
 • Trupi im
 • Kopshti zoologjik i përrallave
 • Historia e Moglit
 • Maçoku, gjeli e dhelpra

OLGA PREJ LETRE

Autori: Elisabetta Gnone

Botuesi: DITURIA

Faqe: 304

Viti i botimit: 2017

Çfarë emocioni fëmijë: Do të zbuloni magjinë e Olges, vajzës së vogël prej letre: "Olga prej letre - Një udhëtim i jashtëzakonshëm"...900 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

«Të gjithë jemi të ndryshëm në këtë botë, - iu përgjigj Meloja. - Pastaj saktësoi: - Nga afër, se nga larg dukemi të gjithë njësoj. Ndaj rri në ajër unë.»
Fragment nga libri "Olga prej letre Nje udhetim i jashtezakonshem", roman i Elisabetta Gnone që tregon historinë e vajzës së vogël që lindi në një ditë të ftohtë dimri në fshatin e Montetabës dhe një ditë u nis të takonte Auzolian, magjistaren, që ta kthente ne nje vajze normale, me mish dhe kocka, ashtu si të gjithë të tjerët....

Titulli:Olga prej letre
Autori:Elisabetta Gnone
Botuesi:DITURIA
PërkthyesiAlbana Nexhipi
Faqe:304
Botuar me:2017
Pesha:0.42 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde