Vdekje si boja Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Dashuri në Indigo Place 22
 • Stinë pasioni
 • Rënkime dashurie
 • Shiu i verës
 • Kohë për të jetuar, kohë për të vdekur
 • Një fije vonesë
 • Jeniçeri i fundit
 • Ditari sekret 1836-1837
 • Kur dashuronte Suani
 • Për filozofinë dhe shkencën
 • Në rrezik
 • Fjalët
 • Paqja
 • Instituti i rregullimit te kohës
 • Vatandas
 • Muaji i Mjaltit
 • Pasioni i Pamposhtur
 • Pezull
 • Mosha e arsyes
 • Xhemilja
 • Vite të zbrazëta
 • Shtëpia e babait
 • Rob i dëshirave të mia
 • Kujtimet, ëndrrat, përsiatjet
 • Dhe vetëm zemra e di (vëllimi 2)
 • Murtaza
 • Të lindur mes zjarresh
 • Historia e një hakmarrjeje
 • Lajmëtari
 • Destina

VDEKJE SI BOJA

Botuesi: DUDAJ

Faqe: 608

Viti i botimit: 2017

Ekziston një botë që merr jetë nga fjalët e lexuara me zë të lartë nga Megi dhe babai i saj, Mortimeri. Një botë e ngjyrosur, brenda së cilës ata janë zhytur që të dy, duke ngërthyer fatet e tyre me ata të ca gangsterëve të ndershëm dhe zjarrngrënësish, xhuxhë kristalesh dhe zana. 


1 400 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Ekziston një libër që të jep pavdekësinë, që di ta kopsitë vetëm Mortimeri. Por, kur Kokëgjarpri kërkon Librin e Boshatisur, Mortimeri ia lag faqet, që ai të vdesë dalëngadalë. Dhe ndërkaq trupi i Zotërisë së Lig tretet mes dhimbjesh të tmerrshme, duke shpërthyer gjithë egërsinë e tij mbi Botën e Ngjyrosur. 
Ekziston një histori që ka marrë një rrugë të paparashikuar dhe mizore, por nuk ka shkrimtar që mund të vendosë për fundin e personazheve të tij. Sepse nuk është shkruar gjithçka dhe gjithkush mund ta shkruajë historinë e tij e ta ndryshojë fundin.

1. Zemër si boja
2. Gjak si boja
3. Vdekje si boja

Autorja gjermane Cornelia Funke u lind në Dorsten, Westfallen. Pas diplomimit, punoi për tre vjet si punonjëse sociale pranë fëmijëve në vështirësi. Më pas ndoqi një kurs për ilustrim librash në Hamburg. Ky pasion i hershëm i saj, bashkë me shkollimin, bënë të mundur më pas që ajo t’i ilustronte vetë librat e saj. Ka shkruar më se 20 romane e libra të ilustruar për fëmijë. Librat e saj janë kthyer sakaq në bestseller. “Mbreti i hajdutëve”, “Zemër si boja” dhe “Kalorësi i dragoit” janë ekranizuar. Cornelia-s i ka pëlqyer gjithnjë të lexojë libra me fantazi dhe të shkruar mirë, sidomos nga autorë anglishtfolës, si J.R.R.Tolkien me “Kryezotin e Unazave”, “Kronikat e Narnias” të Lewis dhe “Piter Panin”.
Titulli:Vdekje si boja
Autori:
Botuesi:DUDAJ
PërkthyesiDoreida Gedaj Kafexhiu
Faqe:608
Botuar me:2017
Pesha:0.72 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde