Gurkështjella Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Engjëj të armatosur
 • Ëndrra e sandaleve me gurë "Swarovski"
 • Ëndrra e Damokleut
 • Dosja e tmerrit
 • Boshi
 • Bolero në vilën e pleqve
 • Ëndrra dhe zhgënjime
 • Ti je e nesërmja
 • Vepra, Vëll X
 • Cili ishte gjeniu Ajnshtajn?
 • Mallkimi
 • Njeriu me dy hije
 • Kohë e pamjaftueshme
 • Vepra, Vёll I
 • Ali Pashë Tepelena
 • Hiri i vullkanit
 • Luftë e vogël e përkorë
 • Bombë në Beograd
 • Varri i braktisur
 • Valsi i lumturisë
 • Kur zemërohen yjet
 • Dreri i trotuareve
 • Apokalipsi sipas Shën Tiranës
 • Lëkura e tigrit
 • Udhë të humbura
 • Ishte njëherë një dashuri
 • Vis Vitalis
 • Koha e puthjeve
 • Hija e gurit
 • Iluzione në sirtar

GURKËSHTJELLA

Autori: Naim Berisha

Botuesi: TOENA

978-99943-1-743-1

Faqe: 144

Viti i botimit: 2011

Romani në vargje është një gjini e lëvruar rrallë në letërsinë shqipe, por edhe në atë botërore.400 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Romani në vargje është një gjini e lëvruar rrallë në letërsinë shqipe, por edhe në atë botërore.  “Gurkështjella” është një sprovë letrare që autori Naim Berisha sjell për lexuesin shqiptar. “Gurkështjella” është konceptuar si një bashkëbisedim mes personazheve njerëzorë dhe jonjerëzorë. Autori godet me satirën e vet ato dukuri që pengojnë shoqërinë tonë të ecë përpara.
“Gurkështjella” është vendi ku zhvillohen të gjitha ngjarjet, ai është “kuvendi”  ku përplasin mendimet “kërriçat” dhe “gomarët”.
Titulli:Gurkështjella
Autori:Naim Berisha
Botuesi:TOENA
Faqe:144
Botuar me:2011
Pesha:0.34 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde