Hija e mallkuar Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Engjëj të armatosur
 • Ëndrra e sandaleve me gurë "Swarovski"
 • Ëndrra e Damokleut
 • Dosja e tmerrit
 • Boshi
 • Bolero në vilën e pleqve
 • Ëndrra dhe zhgënjime
 • Ti je e nesërmja
 • Vepra, Vëll X
 • Cili ishte gjeniu Ajnshtajn?
 • Mallkimi
 • Njeriu me dy hije
 • Kohë e pamjaftueshme
 • Vepra, Vёll I
 • Ali Pashë Tepelena
 • Hiri i vullkanit
 • Luftë e vogël e përkorë
 • Bombë në Beograd
 • Varri i braktisur
 • Valsi i lumturisë
 • Kur zemërohen yjet
 • Dreri i trotuareve
 • Apokalipsi sipas Shën Tiranës
 • Lëkura e tigrit
 • Udhë të humbura
 • Ishte njëherë një dashuri
 • Vis Vitalis
 • Koha e puthjeve
 • Hija e gurit
 • Iluzione në sirtar

HIJA E MALLKUAR

Autori: Thanas Medi

Botuesi: TOENA

978-99943-1-741-7

Faqe: 320

Viti i botimit: 2011

 Stratigoin, nuk e mundonte aq blerja e një koteci, sa ç’e mundonte ideja se ata po nguleshin.?


800 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Stratigoin, nuk e mundonte aq blerja e një koteci, sa ç’e mundonte ideja se ata po nguleshin. Po nguleshin, kur ai donte të shkuleshin. Po afroheshin, kur ai donte të largoheshin. Po ngjiteshin, kur ai donte të shqiteshin. Po vinin, kur ai donte të iknin. Ata, pas një brezi, do bëheshin grekë, si ai. Dhe ai, po pas një brezi, do bëhej allvanos, si ata. Kjo donte të thoshte, se ai s’kishte qenë grek ndonjëherë dhe mund të ishte allvanozi më grek nga ai. Kjo kishte kuptimin se, të ishe grek, ishte një kotësi. Kotësia e të qenit grek, i mbiu në bark si gjellë e prishur dhe si kumbim i zi. Dukej si të kishte kuptuar në një çast të vetëm, atë që s’kish kuptuar shumë kohë më parë, ata nuk erdhën për të ikur shpejt, ata erdhën për të ndenjur gjatë
Titulli:Hija e mallkuar
Autori:Thanas Medi
Botuesi:TOENA
Faqe:320
Botuar me:2011
Pesha:0.44 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde