Hiri Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Engjëj të armatosur
 • Ëndrra e sandaleve me gurë "Swarovski"
 • Ëndrra e Damokleut
 • Dosja e tmerrit
 • Boshi
 • Bolero në vilën e pleqve
 • Ëndrra dhe zhgënjime
 • Ti je e nesërmja
 • Vepra, Vëll X
 • Cili ishte gjeniu Ajnshtajn?
 • Mallkimi
 • Njeriu me dy hije
 • Kohë e pamjaftueshme
 • Vepra, Vёll I
 • Ali Pashë Tepelena
 • Hiri i vullkanit
 • Luftë e vogël e përkorë
 • Bombë në Beograd
 • Varri i braktisur
 • Valsi i lumturisë
 • Kur zemërohen yjet
 • Dreri i trotuareve
 • Apokalipsi sipas Shën Tiranës
 • Lëkura e tigrit
 • Udhë të humbura
 • Ishte njëherë një dashuri
 • Vis Vitalis
 • Koha e puthjeve
 • Hija e gurit
 • Iluzione në sirtar

HIRI

Autori: Flutura Açka

Botuesi: TOENA

99943-1-182-4

Faqe: 164

Viti i botimit: 2006

Enora Gjura, një gazetare terreni e një të përditshmeje në Tiranë, njihet rastësisht një pasdite gjatë shërbimit të saj të radhës në Prishtinë, me një piktor shumë të njohur shqiptar,


400 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Enora Gjura, një gazetare terreni e një të përditshmeje në Tiranë, njihet rastësisht një pasdite gjatë shërbimit të saj të radhës në Prishtinë, me një piktor shumë të njohur shqiptar, i emigruar në Amerikë në llim të 90-tave. Një dashuri me "shikimin e parë", do t’i bëjë të dy personazhet protagonistë të një love story plot pasion. Por asnjëri nuk e di deri ku shkon e dukshmja dhe e fshehura e lidhjes së tyre. "Keqkuptimet" do të jenë kinse urat që do ta mbajnë këtë lidhje dhe rrë?min e autores në harkun e një viti mes ndalesash të shpeshta psikologjike.
Titulli:Hiri
Autori:Flutura Açka
Botuesi:TOENA
Faqe:164
Botuar me:2006
Pesha:0.34 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde