Varri i pagëzimit Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Engjëj të armatosur
 • Ëndrra e sandaleve me gurë "Swarovski"
 • Ëndrra e Damokleut
 • Dosja e tmerrit
 • Boshi
 • Bolero në vilën e pleqve
 • Ëndrra dhe zhgënjime
 • Ti je e nesërmja
 • Vepra, Vëll X
 • Cili ishte gjeniu Ajnshtajn?
 • Mallkimi
 • Njeriu me dy hije
 • Kohë e pamjaftueshme
 • Vepra, Vёll I
 • Ali Pashë Tepelena
 • Hiri i vullkanit
 • Luftë e vogël e përkorë
 • Bombë në Beograd
 • Varri i braktisur
 • Valsi i lumturisë
 • Kur zemërohen yjet
 • Dreri i trotuareve
 • Apokalipsi sipas Shën Tiranës
 • Lëkura e tigrit
 • Udhë të humbura
 • Ishte njëherë një dashuri
 • Vis Vitalis
 • Koha e puthjeve
 • Hija e gurit
 • Iluzione në sirtar

VARRI I PAGËZIMIT

Autori: Artan Mullaj

Botuesi: TOENA

978-99943-1-644-1

Faqe: 304

Viti i botimit: 2010

Fshati juglindor i Vithkuqit do të tronditet nga dy ngjarje brenda së njëjtës ditë: eklipsi i madh (që siç thuhej do të shkatërronte tokën),


700 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Fshati juglindor i Vithkuqit do të tronditet nga dy ngjarje brenda së njëjtës ditë: eklipsi i madh (që siç thuhej do të shkatërronte tokën),dhe një vrasje e ndodhur mbi Varrin e Pagëzimit. Ngjarjet zhvendosen në kohë në vitin 1746 ku një mori situatash me protagonistë priftërinjtë e asaj zone, si At Efrimi apo dhespoti Kirilli tregojnë zvetënimin e vlerave morale e njerëzore të këtyre të "zgjedhurve të Zotit". Por ç’lidhje ka trupi i pajetë i shkrimtarit Mitro Filipit i shtrirë në atë varr, pas 263 vitesh, me ngjarjet e zhvilluara në atë kohë? Nëpërmjet një ambienti paksa gotik, të errët, autori e fton lexuesin të zbulojë, misterin e fshehur.
Titulli:Varri i pagëzimit
Autori:Artan Mullaj
Botuesi:TOENA
Faqe:304
Botuar me:2010
Pesha:0.4 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde