Libra të ngjashëm
 • Mbretërit e vrarë
 • Nga Nairobi në Shenzen
 • Vera në Algjer
 • Mashtrim fatsjellës
 • Vitet e Iluzioneve
 • Klubi Dyma
 • E Vetmja Rrugë
 • Arturo UI
 • Seksi dhe Qyteti
 • Vendi pa emër
 • Profecia e Fundit
 • Sekreti i tretë
 • Bunker
 • Kozeta
 • Tymi
 • Dallëndyshet e Kabulit
 • Atentatorja
 • Sirenat e Bagdadit
 • Dimërimi në Akull
 • Pesë javë në balonë
 • Rreth Botës për 80 ditë
 • Vetem nje here ne jete
 • Gjeniu i një nate
 • Zgjimi, Ditari i Vampirit 1
 • Lufta, Ditari i Vampirit 2
 • Tërbimi, Ditari i Vampirit 3
 • Zgjedhja
 • Kapedan Mihali
 • Vizion në të bardhë
 • Një ëndërr amerikane

NJË HISTORI AMERIKANE

Autori: Anatoli Toss

Botuesi: OMSCA-1

978-9994341-25-2

Faqe: 394

Viti i botimit: 2011

Romanet e autorit Anatoli Toss, "Fantazitë e një gruaje" dhe "Një histori amerikane", janë të njohur në mbarë botën dhe janë vlerësuar me shumë çmime të rëndësishme letrare. Siç shkruan edhe revista e njohur kanadeze "Redian": "Një histori amerikane" jo vetëm e mbërthen lexuesin që nga faqja e parë deri tek e fundit, por edhe u jep përgjigje shumë pse-ve të jetës sonë të përditshme.1 000 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Romanet e autorit Anatoli Toss, "Fantazitë e një gruaje" dhe "Një histori amerikane", janë të njohur në mbarë botën dhe janë vlerësuar me shumë çmime të rëndësishme letrare. Siç shkruan edhe revista e njohur kanadeze "Redian": "Një histori amerikane" jo vetëm e mbërthen lexuesin që nga faqja e parë deri tek e fundit, por edhe u jep përgjigje shumë pse-ve të jetës sonë të përditshme, me një fjalë të ndihmon të jetosh".

 

Eho Moski shkruan: “Sa më shumë ta lexosh "Në histori amerikane” aq më shumë të lind pyetja: Si ka mundësi që ky autor të njohë aq thellë dhe kaq mirë psikologjinë e njerëzve dhe të na e zbulojë atë nëpërmjet faqeve të këtij libri? 

Titulli:Një histori Amerikane
Autori:Anatoli Toss
Botuesi:OMSCA-1
PërkthyesiSokrat Gjerasi
Faqe:394
Botuar me:2011
Pesha:0.52 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde