Letra e fundit nga i dashuri yt Shiko nga afer

Letra e fundit nga i dashuri yt

978-9928-03-151-8

Jojo Moyes

Uegen

0.5 kg

432

2015

Kur gazetarja Eli nisi të kërkonte nëpër arkivat e gazetës së saj për një histori, nuk mendoi se do të gjente ndonjë gjë me interes. Mirëpo zbuloi një letër të vitit 1960, shkruar nga një burrë që i kërkonte të dashurës të linte burrin e saj. Eli u përfshi në intrigat e një afere dashurie të së kaluarës, pavarësisht, ose ndoshta për shkak të lidhjes së saj romantike me një burrë të martuar.

Me shume detaje

1,200 L

Data sheet

Height 500

Pershkrimi

Rrëfimet për Elin dhe Xheniferin mbi tradhtinë bashkëshortore, pasionin dhe humbjen janë ndërthurur bukur së bashku.
Historia fillon në vitin 1960. Xhenifer Stirling gjendet në spital pas një aksidenti me makinë. Ka humbur kujtesën. Ndërsa shërohet, kujtesa i kthehet, por vetëm me copëza.
Kur u bë aq mirë sa për të shkuar në shtëpi, Xheniferi nuk i tregoi askujt – sepse askush nuk donte ta dinte – se kujtesa nuk i kishte ardhur plotësisht. Ajo nis të lëvizë nëpër botën e saj duke u hequr sikur po përpiqet të gjejë rrugën e re.
Por gjërat marrin një kthesë kur shkon te dollapi dhe zbulon një libër me një letër brenda tij. Letra është nga një burrë i cili duket në mënyrë të qartë se është i dashuruar me të. Nuk i kujtohet se kush është, por letrën e ka nënshkruar me një “B”. Ajo zbulon disa letra të tjera të fshehura dhe nis kërkimet për të zbuluar se kush fshihet pas shkronjës së mistershme “B”.
Me këtë zbulim, e kupton pse nuk ka asnjë ndjenjë për burrin e saj. Ajo është e dashuruar me dikë tjetër.

Vleresime

Shkruaj nje koment

Letra e fundit nga i dashuri yt

Letra e fundit nga i dashuri yt

Kur gazetarja Eli nisi të kërkonte nëpër arkivat e gazetës së saj për një histori, nuk mendoi se do të gjente ndonjë gjë me interes. Mirëpo zbuloi një letër të vitit 1960, shkruar nga një burrë që i kërkonte të dashurës të linte burrin e saj. Eli u përfshi në intrigat e një afere dashurie të së kaluarës, pavarësisht, ose ndoshta për shkak të lidhjes së saj romantike me një burrë të martuar.