EMA

Autori: Jane Austen

Botuesi: PEGI

Faqe: 464

Viti i botimit: 20141 000 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

“Nuk kam qenë asnjëherë e dashuruar, nuk është në natyrën time,ndaj nuk besoj se do të bie ndonjëherë në dashuri”.

E bukur, e zgjuar, e pasur dhe beqare,  Ema Udhaus është e kënaqur me jetën e saj dhe nuk ka ndërmend të martohet. Megjithatë, asgjë nuk e kënaq më shumë sesa ndërhyrja në jetën intime të të tjerëve. Por kur i injoron këshillat e mikut të mirë, zotit Najtli, dhe mundohet t’i gjejë një parter mikes së saj Harriet, planet e Emës marrin një kthesë që nuk e kishte parashikuar.

 

“Ema” shpesh është cilësuar si puna më e mirë e autores, Xhejn Ostin. 

 

Titulli:Ema
Autori:Jane Austen
Botuesi:PEGI
PërkthyesiLedia Dushi
Faqe:464
Botuar me:2014
Pesha:0.8 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde