Zbritje! Ema Shiko nga afer

Ema

PE-635

Jane Austen

PEGI

0.8 kg

464

2014

800 L

-20%

1,000 L

Pershkrimi

“Nuk kam qenë asnjëherë e dashuruar, nuk është në natyrën time,ndaj nuk besoj se do të bie ndonjëherë në dashuri”.

E bukur, e zgjuar, e pasur dhe beqare,  Ema Udhaus është e kënaqur me jetën e saj dhe nuk ka ndërmend të martohet. Megjithatë, asgjë nuk e kënaq më shumë sesa ndërhyrja në jetën intime të të tjerëve. Por kur i injoron këshillat e mikut të mirë, zotit Najtli, dhe mundohet t’i gjejë një parter mikes së saj Harriet, planet e Emës marrin një kthesë që nuk e kishte parashikuar.

 

“Ema” shpesh është cilësuar si puna më e mirë e autores, Xhejn Ostin. 

 

Vleresime

Shkruaj nje koment

Ema

Ema