Alkimisti, në gjurmët e Xhordano Brunos Shihe të zmadhuar
Libra të ngjashëm
 • Nuk duhet të fle
 • Ortaku
 • Koha për të vrarë
 • Klienti
 • Më në fund gjykatës
 • Apelimi
 • Ndërmjetësi
 • Dhoma e gazit
 • Vajza e doktorit
 • Kocka dhe hi
 • Kopshtari i paepur
 • Ndjesia e Smillës për dëborën
 • Gjumi i madh
 • Marina
 • I burgosuri i Qiellit
 • Loja e Engjëllit
 • Hija e erës
 • Vdekja e Amalia Saçerdotes
 • E shoqja e tigrit
 • Rruga përmes diellit
 • Sekreti i shtëpisë në ishull
 • Siçiliani
 • Omerta
 • Labirinti
 • Kumbari i fundit
 • Kumbari
 • Tre Muskëterët
 • Djalli në qytetin e bardhë
 • Dhe zemra ime e tejdukshme
 • Qerbelaja

ALKIMISTI, NË GJURMËT E XHORDANO BRUNOS

Botuesi: AKROPOLI I RI

Faqe: 220

Viti i botimit: 2017

Në vepër tregohet aventura më fantastike që një njeri mund të përshkojë


600 LLibri mund të porositet nga çdo vend i botës. Transporti në Shqipëri është falas, përsa i përket vendeve të tjera, vlera e transportit ndryshon në vartësi të vendit. Vlerën e saktë të transportit e mësoni në momentin që mbyllni porosinë.

Përshkrimi

Detajet

Komente

Një udhëtim që i bën të mundur Heroit të librit, njohjen e vetes. Pablo Simoni përshkon një udhëtim nëpër qytetërimet e lashta gjatë kohës së inkuizicionit në kërkim të trashëgimisë së traditës. Përgjatë udhëtimeve të tij takon mësuesin e tij në Indi, Xhordano Brunon. Së bashku vizitojnë Egjiptin dhe kthehen në Europë për të shpërndarë dijen midis njerëzve.
Titulli:Alkimisti, në gjurmët e Xhordano Brunos
Autori:
Botuesi:AKROPOLI I RI
PërkthyesiIrdis Domnori
Faqe:220
Botuar me:2017
Pesha:0.32 Kg

Nuk ka akoma asnjë përshtypje për këtë libër.

Shkruaj përshtypjen tënde